Quicktime Windows 10 Sorunu [Çözüldü] - Webte İndir
Nasıl Yapılır

Quicktime Windows 10 Sorunu [Çözüldü]

Microsoft, Windows 10 işletim sisteminden QuickTime desteğini çektiğinden beri kullanıcılar, programla ilgili pek çok yükleme sorunu ile karşı karşıya kaldı. Birtakım uygulamaların açılması için mutlaka gerekli olan Quicktime yükleme sorunu çözümü için Webte İndir olarak kolları sıvadık. Kullanıcıların en çok aradığı konular arasında “Windows 10 QuickTime sorunu”, “Windows 10 QuickTime yüklenemiyor sorunu” “QuickTime Windows 10 nasıl yüklenir” soruları yer almakta. Windows 10 QuickTime yüklenmiyor sorunu için çözüm arayanlar, bu yazımızda tüm hataları ortadan kaldıracaklar. Tüm bu soruların cevaplarını  sizler için paylaşıyoruz. Problemin tamamen ortadan kaldırılması için yapabilecekleriniz hakkındaki ayrıntılı bilgiyi, yazımızın devamında bulabilirsiniz. 

>>Bu yazımız da dikkatinizi çekebilir. 

quicktime-webte-indir
QuickTime Windows 10 Yükleme

Quicktime Windows 10 Nasıl Yüklenir?  [Kesin Çözüm]

Pek çok Windows 10 kullanıcısının canını sıkan bu sorunun aslında çok kolay bir çözüm yolu bulunmakta. Takip edeceğiniz birkaç kolay adım ile QuickTime’ı siz de bilgisayarınızda sorunsuz bir şekilde kullanabileceksiniz. Siz de Windows 10 QuicktTme yükleme sorunu ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek, problemi tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. 

>>Bu yazımız da dikkatinizi çekebilir. 

Öncelikli olarak yapmanız gereken ilk şey, Microsoft’un kendi web sitesinde yer alan vcredist_x86.exe adlı dosyasını bilgisayarınıza indirmeniz ve kurulumunu gerçekleştirmeniz. 

QuickTime Windows 10 sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Adından takip etmeniz gereken adımlar ise şu şekilde; 

  • Programın kurulum işlemini gerçekleştirin. 
  • Kurulumdan sonra Apple Mac Os işletim sistemi için yayınlanan programın son sürümünü bilgisayarınıza indirin. 

QuickTime Apple sürümünü buradan indirebilirsiniz. 

  • Bu işlemle birlikte quicktimeinstaller.exe isimli dosya bilgisayarınıza inmiş olacak. 
  • Bu dosya sayesinde rahatlıkla Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınızda, Quicktime programının son sürümünü kullanabileceksiniz. 

>>Bu yazımız da dikkatinizi çekebilir. 

QuickTime Nedir? Ne işe Yarar? QuickTime İndir

Bilgisayarınızda bulunan video ve film dosyalarının görüntülenmesini sağlayan bir medya oynatıcısı olan QuickTime, 1991 yılında Apple tarafından geliştirilmiştir. Macintosh ve Windows işletim sistemleri ile uyumlu bir şekilde çalışan bu program, ilk sürümlerinde “.mov” uzantısına sahip dosyaların çalıştırılması amacıyla kullanılmaktaydı. Ancak geliştirilen sürümleri ile QuickTime, “.mov” uzantısı haricindeki pek çok popüler dosya uzantısını oynatmak amacıyla kullanılmaya başladı. QuickTime’ın tüm hakları Apple’ındır. 

Bu yazımızda sizler için, Windows işletim sistemine sahip bilgisayar kullanıcılarının en sık karşılaştığı, QuickTime Windows 10 sorunu için çözüm aradık. Programın kurulumu için bulduğumuz kesin çözüm önerisini, sizlerle paylaştık. Bu adımları takip ettikten sonra programa dair farklı sorunlarınız varsa, bizimle yorumlar kısmından iletişime geçebilirsiniz. Webte İndir ailesi olarak, program kurulumuna dair yaşadığınız tüm teknik problemlerin üstesinden gelmek için her zaman burada olacağız.

>>Farklı programların kurulumları ile ilgili diğer yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

 

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı