LG Wing İnceleme | Tasarım, Özellikler ve Daha Fazlası - Webte İndir
Teknoloji

LG Wing İnceleme

LG Wing, Hatırlarsanız geçmişte tahmini olarak Nokia, 2006 yılında N95’i piyasaya sürdü ve telefon mobil dünyanın bir sembolü haline gelmekle birlikte farklı tasarımı sebebiyle oldukça merak konusu konusu oldu. Ekran, o zamanlar farklı bir teknolojiye ayak uydurduğu için yani teknolojik yetenekleri nedeniyle çok seviliyordu ve ayrıca aşağıdaki klavyeyi ortaya çıkarmak için ekranı yukarı kaydırmasıyla biliniyordu. LG Wing özellikleri de bir bakıma bunun gibi diyebiliriz. Tabii ki daha teknolojik ve daha fazla özellikler bizleri karşılamakta. Bu özelliklerini anlamakta güçlük çekiyorsanız bu incelememizin tamamını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

LG Wing Tasarım

LG Wing tasarımından bahsedecek olursak ilk başta telefonu elimize aldığımızda ağırlığını test etmekteyiz. Diğer piyasadaki telefonlara baktığımızda daha çok 180-160 gram ağırlığında değiştiğini görmekteyiz. Bu değerler aslında normal değerler çünkü insan elini ağrıtmaması için bu oranlar ideal oalrka alınmıştır. Fakat Wing ağırlığına bakacak olursa 260 gram gibi ciddi bir ağırlığıa sahip. Tabii ki bu ağırlık telefonun dönen ekranından kaynaklansa da uzun kullanımda mutlaka el ağrıtacaktır. Bunun dışında renk seçnekleri oalrak fazla bir yelpazeye sahip olmadığını söyleyip iki adet reçeneğinin buldunuğunu sizlere bildirelim. Bu renkler açık mavi ve siyah renkleri olmakla birlikte açık mavi rengi kullanıcıların son dönemde telefonlarda tercih ettiği renkler arasında yer almaktadır.

lg wing özellikler

6.8 İnç ekran shaip olan bu telefonu tek elle kullanmak mümkün değil. Yazmaya alışık olmadığımız ikini ekranı ise 3.9 inç değerinde bizleri karşılamaktadır. 2. erkanda Swivel Mode denilen dönebilen ekran bulunmaktadır. Kaliteli ekran çözünürlüğünü kullanıcılara sunan Wing 1080×2460 (FHD+) Piksel çözünürlük ile kullanıcıları karşılamaktadır. Çentiksiz tam ekranın bulunmasının yanı sıra çerçevesiz tasarım telefonun ihtişamlı görünmesini sağlamaktadır.

Ayrıca bkzç: 1500 TL 2000 TL Alınabilecek En İyi 5 Telefon

lg wing tasarım

LG Wing Batarya

LG Wing bataryası ne kadar gidiyor veya batarya kapasitesi ne kadar diye soracak olursanız aslında bir günü kolayca çıkartabilir diğer günün yarısına kadar götürebilecek bir kapasiteye sahip olduğunu belirtebiliriz. 4000 mAh batarya kapasitesi bulunan LG Wing akıllı telefonun şarj desteği olarak günümüz amiral gemilerinde yer alan USB Type-C yani hızlı şarj desteği sunan bir şarj istasyonu ile gelmektedir. Bu üst düzey telefonun kablosuz şarj desteği bulunmasının faydalarından biri de sürekli kablo tak çıkar derdi olmadan kolay ve hızlı şarj etmek özelliğini kullanıcılara vermesidir.

LG Wing Teknik Özellikler

LG Wing teknik özelliklerinden bahsettiğimizde yonga setinin güçlülüğü ile karşılaşmaktayız. Oppo, Xiaomi gibi markaların yeni nesil telefonlarında gördüğümüz Qualcomm Snapdragon 765G (SM7250-AB) serisi cihazda bulunmaktadır. 2.4 GHz hızında ve 8 çekirdek kapasitesiyle bu telefonla oynayamayacağınız oyun günümüz itibari ile bulunmamaktadır. 4k videoları kasmadan donmadan izleyebilmek imkanına sahip olurken büyük ekranın verdiği zevki de tadacaksınız.

LG Wing telefonunun bünyesinde yer alan 8 GB gibi öenmli bir RAM kapasitesinin yanı sıra 128 GB dahili hafızaya sahip olması büyük bir avantaj. Ayrıca 2 TB’a kadar artırma imkanınız da bulunmaktadır. Şuanda Android 10 işletim sistemiyle gelecek olan cihaz önümüzdeki güncellemeleri rahatlıkla alacağını belirtlelim. Türkiye’de yer alan son çıkan 4.5G desteğinin yanında 5G ağ bağlantısını da desteklemektedir.

lg wing

LG Wing Fiyat

LG Wing fiyat oalrak daha tam bir netlik kazanmasa da ülkemizde satışa çıkılacağı öğrenildiği takdirde o zaman belli bir değer kullanıcılara sunulacaktır. Yurt dışında belirlenen fiyat 1000 dolar olarak karşımıza çıksa da türkiye de LG Wing fiyat vergiler dahil 9 veya 10.000 tl gibi tutarlarda satışa sunulacağı düşünülmektedir.

LG Wing Kamera

LG Wing kamera tarafında bizleri 64 MP gibi yüksek bir değer çözünürlük karşılamaktadır. Ayrıca optik görüntü sabitleyicinin de olmasıyla LG Wing kamera tarafında çok büyük işlere imza atabilirsiniz. Bu ne demek diye soracak olursanız adından da anlaycağınız gibi videolarda veya fotoğraflarda elinizin kaymasıyla görüntünün bozulmasının önüne geçen bir teknoloji olarka adlandırabiliriz. Bunun dışında 78 derecelik bir geniş açı özelliğini telefonda bulunduran LG çift tonlu led bir flaşı da gece öçekimleri için tasarlamış diyebiliriz. Diyafram açıklığı ne kadar düşük olursa o kadar iyidir ve bu cihazda f1.8 gibi harika bir değerde konumlandırılmıştır. 2160p (Ultra HD) 4K videolaro 30 fps değerinde oynatmanıza yarayan bir kayıt çözünürlüğü bulumnaktadır. İkinci arka kamera 13 MP üçüncü kamera ise12 MP değerindedir. Ayrıca üçüncü kamerada 120 derecelik geniş açı yer alıyor. Diğer akıllı telefonlarda görmeyeceğiniz bir değer olan 32 MP ön kamerada konumlandırılmış olup portre moduda cihazda yer almaktadır.

Ayrıca bkzç: 1500 TL 2000 TL Alınabilecek En İyi 5 Telefon

Sonuç

Wing telefonunu sonuç olarak değerlendirecek olusak bu telefonun dayanıklı olmaması içten bile değil. Neden mi çünkü IP4X ve IP5X suya ve toza karşı güzçlü sertifikaları bulunan bu cihazda siz yinede dayanıklı diye sınırları zorlamayın. Ekran içinde parmak izi okuyucu bulunan Wing akıllı telefonunun ülkemizde daha satışa sunulmaması insanları büyük beklentiye sokmuştur. Yazımızı beğendiyseniz eğer buradan diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı