iPhone’da Skype Çalışmama Sorunu Nasıl Düzeltilir? - Webte İndir
Teknoloji

iPhone’da Skype Çalışmama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

İphone Telefonumda Skype Çalışmıyor Çözümü 2021

Skype uzun yıllardan beri günlük hayatta kullanılan ve birçok kişinin sesli ve görüntülü konuşmalarda tercih ettiği bir uygulamadır. Uygulama basit bir arayüze sahip olmasından dolayı online dersler, görüşme ve toplantıların yapılmasında da kolaylıkla kullanılabiliyor.

Tavsiye içerik => Anket Doldurarak Para Kazanma: Anket ve Araştırma Şirketi CevaplaKazan ile Anket Doldur, Para Kazan

Windows ve Microsoft tarafından sürümleri yapılan bu uygulamanın çalıştırılması, kullanılmasında bazen İphone marka cihazlarda hata alınabiliyor. MSN’in devamı olarak getirilen Skype diğer uygulamalarda olduğu gibi bazı hataları bünyesinde barındırıyor. Bu sorunlar ele alındığında en büyük sorun olarak görülebilecek olan durum İphone cihazlarda çalışmaması veya hata vermesidir. Düzeltilmesi konusunda çok fazla adım atılmasına karşılık kesin bir çözüm elde edilmesinde başarılı olunamamıştır.

İphone Skype Çalışmadığında Neler Yapılabilir?

Skype uygulamasının İphone cihazlarda sorun çıkarması veya hata vermesi halinde bazı yolları izleyerek çözüm aramak yerinde olacaktır. Alternatif programlar olmasına karşılık kolaylığı ve pratik tasarımı sayesinde sıklıkla tercih edilen isim olmuştur. Hata ile karşılaşıldığında:

  • Uygulamanın güncellenmesi gerekebilir,
  • Uygulama güncel olduğunda yeniden yükleme yapılmalıdır,
  • İos’un güncellemesinin yapılması gerekir,
  • Skype’nin kendinden kaynaklı bir sorun olabilir,
  • Yardım kısmından destek alınması yoluna gidilebilir.

Bu çözümlerin tamamı hata alan kullanıcıların sorunlarını gidermek açısından büyük oranda başarılı olunmasına neden olacaktır. Sırasıyla denenmesinde fayda vardır.

Uygulamanın Güncellenmesi veya Yeniden Yüklenmesi Çözümü

Uygulamaların sürümlerinin yüklenmesi, yenilenmesi belli başlı yenilik ve özellikleri beraberinde getirirken eş zamanlı olarak sorunlara da neden olabilir. Bunun için güncelleme kaynaklı sorunlar olduğunda fark eder etmez hemen uygulamanın ne durumda olduğuna bakmalısınız.

Skype’nin güncellemesini tamamlandıktan sonra sorun hala devam ettiğinde yeniden yüklenmesi sağlanabilir. Yeniden yükleme işlemi yapılması programın silinmesi ve ardından yeniden App Store aracılığı ile en başından kurulmasıdır. Büyük oranda hataların giderilmesinde yeterli bir çözüm olacaktır.

İos’un Güncellenmesi Çözümü

Söz konusu uygulama hatası için başvuracağınız bir sonraki adım İos güncellemesidir. Uygulamayı güncellemeniz veya silip yeniden yüklemeniz halinde bile sorun devam ediyorsa güncelleme sırası İos’a gelmiş olabilir. Telefonunuzun güncellemesini yaptıktan sonra uygulamanın çalışıp çalışmadığına bakılmalıdır. Güncellemelerin kontrolü için Ayarlar, genel ve yazılım güncelleme adımları takip edilmelidir. Güncelleme olup olmadığını söyleyecek olan bu kısım yönlendirmelerin yapılmasına da yardımcı olur. Tıkladıktan sonra güncellemenin yapılmasını, cihazın kapanıp açılmasını beklemelisiniz.

Skype Uygulamasında Sorun Olma Seçeneğinin Değerlendirilmesi

Skype hata verdiğinde bahsedilen çözümleri denemenize rağmen bir çözüm bulamamış olabilirsiniz. Bu durumda server yani sunucu problemleri olup olmadığına bakılmalıdır. Geçici şekilde yaşanan bu hatadan kaynaklı olarak kesinti yaşanmış olabilir. Bunun için sorunun nedenini anlamak adına uygulamanın destek kısmından iletişime geçebilirsiniz.

Yardım Kısmından Çözüm Aramak

Son olarak her yolu denedikten sonra hala çare bulamayanların yapması gereken yardım kısmından destek almaktır. Uygulamanın destek yazan kısmından başvuru yapılması gerekir. Destek kısmına başvurmadan önce bazı öneriler ile karşılaşabilirsiniz. Bu uyarıları denemeniz ve çözüm aramanız da bir başka seçenek olabilir.

Uygulamanın destek kısmına başvurmadan önce kullanıcılara kısa çözüm önerilerinde bulunduğu yerdir. Bunları da denemenize rağmen çare olmadığında artık destek kısmına yazmanız gerekir. Müşteri temsilcisi chat sistemi sayesinde sorunun ne olduğunu ve nasıl bir çözüm gerekli olduğunu açıklayacaktır. Sorun tanımlamasından sonra çözümle alakalı gereken yönlendirmeleri de yapan temsilci teknik birimle ortaklaşa şekilde hareket ederek süreci yönetir.

Skype Hatasına Çözüm Bulamamak

Bazı kullanıcılar denedikleri tüm çarelere rağmen İphone ve Skype arasındaki sorunun çözülmesinde çaresiz kalabilir. Bunun olması halinde İphone desteğine başvurmak gerekebilir. Her uygulama için bazı hataların olabileceği olasılığı unutulmaması, buna göre hareket edilmesi önemlidir.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı