iPhone, iPad'de Uygulama İndirme Sorunu Çözümü
Mobil

iPhone, iPad’de Uygulama İndirme Sorunu Çözümü

iPhone, iPad’de uygulama indirme sorunu yeni güncelleme almış veya eski sürümü kullanan kullanıcılarda meydana gelmektedir. Aşağıda gösterdiğimiz adımları izleyerek iPhone uygulama indirme sorununuz çözüme ulaşmış olacak. Herkesçe bilinen bir yöntem olan çoğu kez başarılı şekilde sonuçlanan yeniden başlatma özelliğini kullanmalısınız ilk önce. Çözüme ulaşmadıysanız eğer aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

App Store uygulamasıyla oyun yada program için indirmek veya satın almak için bir Apple Kimliğine ihtiyacınız vardır Apple kimliği olmadan herhangi bir uygulama indiremezsiniz. Bu gibi aşamalarda çıkmaz sadece bilgi vermek amaçlı söylemiş bulunuyoruz asıl çözüm kaynağı aşağıda verdiğimiz aşamalar olacaktır.

Ayrıca bkz: 1500 TL 2000 TL Alınabilecek En İyi 5 Telefon

iPhone, iPad’de Uygulama İndirme Sorunu Çözümü

Ağ Bağlantılarınızı Gözden Geçirin

Cihazınızda yer alan bağlantı kısmini gözden geçirin özellikle veri bağlantısı yerine wifi bağlantısını tercih etmeyi deneyin. Veri bağlantısında büyük dosyaları indirmeme gibi bir sorunla karşılaşabilirsini. Wifi ile indirdiğiniz eğer sorunla karşılaşıyorsanız wifi ağ kontrolünü yapın ayarlamalarına iyice bakın veya ağ ayarlarını sıfırlayabilirsiniz böylelikle eğer sorun wifide ise sorun çözülecektir. Eğer imkanınız varsa iPhone, iPad’de uygulama indirme Sorununu çözmek için başka wifi ağını deneyebilirsiniz.

iPhone Uygulama İndirme Sorunu çözümü

iOS İşletim Sisteminizi Güncellemeyi Deneyin

İlk olarak yazıya başladığımızda anlattığımız üzere bazı sorunlar güncelleme ile çözülecektir. Apple her güncelleme ile bazı sorunları iyileştirirken bazı sorunları da ortaya çıkarmaktadır. Böyle durumlarda eğer sürümünüz eski ise sırf yeni sürümün temasını beğenmediniz diye güncelleme yapmadıysanız, güncelleme yapın o zaman düzelebilir. Ayarlar uygulamasına> Genel> Yazılım Güncelleme kısmında kontrol edin burada bir güncelleme yer alıyorsa etkinleştirin ve kurduktan sonra uygulama indirmeyi tekrar deneyin.

iPad Uygulama İndirme Sorunu

Telefonda Yer Yok Hatası

iPhone, iPad’de uygulama indirme sorunu yaşıyorsanız bu hatalardan biriside iphone’de yer yok hatasıdır. Bu hata telefonunuz yeterli depolama alanı olmadığında çıkar. Eğer kullanmadığınız uygulamaları silerseniz yeterli alan açılacaktır ve uygulama indirme sorunu ortadan kaybolacaktır.

İphone Uygulamadan Atma veya Uygulamanın Yanıt Vermemesi

Bu sorun daha çok uygulama indirirken yarıda kesilmesi ya da tam oalrak indirilmemiş bir uygulamanın çalıştırılması esnasında olur. Bazı zamanlarda bu durum Apple Store içinde geçerlidir fakat bu durumda uygulamayı kapatıp tekrar açmanız ile ortadan kaybolacaktır sorun. Eğer yanıt vermiyor ise silip tekrar indirmeyi tekrar deneyin.

iPhone Uygulama İndirme Sorunu

Ayrıca bkz: 1500 TL 2000 TL Alınabilecek En İyi 5 Telefon

Apple ID Hatası Sorunu

iPhone, iPad’de uygulama indirme sorunu yaşayanların en çok başlarına gelen durum bundan kaynaklanmaktadır. Bu sorun Apple’ın sizin verilerinize erişememesi durumunda meydana gelir. Çok uzun süre giriş çıkış yaptıysanız veya cihaz değiştirip tekrar denediyseniz bu durum meydana gelebilir. Çözümü ise tekrar giriş yapmanız veya Apple yetkili servis sorunu müşteri hizmetlerine buradan bağlanıp sorabilirsiniz.

Sonuç

iPhone, iPad’de uygulama indirme sorunu çözümünü sziler için derledik eğer yukardaki aşamaları yaptıysanız ve hala sonuç alamadıysanız telefonunuzun wifi bölümü hasar almış olabilir teknik arıza ekibine bu durumu iletmeniz gerekir. Yazımızı beğendiyseniz eğer buradan diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı