İnstagram Profilime Bakanlar Nasıl Görünür? - Webte İndir
Nasıl Yapılır

İnstagram Profilime Bakanlar Nasıl Görünür?

İnstagram Profilime Bakanlar Uygulaması

Sosyal medya kullanımının her geçen gün hızla artması, kullanıcıların farklı konuları merak etmesine neden oluyor. Özellikle kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen platformlardan biri olan İnstagram için durum tam da böyle. Kullanıcıların en çok merak ettikleri ve aradıkları konu ise “İnstagram profilime bakanlar nasıl görünür?” sorusu. İnstagram profilinize kimlerin baktığını görmek için yapmanız gerekenleri bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. 

İnstagram Profilime Bakanlar Görülebilir Mi? 

Kullanıcıların fotoğraf ve videolarını paylaştıkları İnstagram, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Hal böyle olunca da zamanın büyük bir kısmı bu sosyal medya uygulamasında geçiyor. İnstagram kullanan kişilerin çoğu ise profiline bakanların kimler olduğunu merak ediyor. Peki, bu mümkün mü?  

İnstagram profilime bakanlar
İnstagram Porfilime Bakanlar Nasıl Görülür?

 

Bu konuda merakına yenik düşen kullanıcılara üzülerek söylemek isteriz ki bu durum şu an uygulama içerisinde mümkün değil. Şu anda İnstagram uygulaması içinde, profili kimlerin ziyaret ettiğini tespit eden bir özellik bulunmamakta. Öte yandan çoğu kullanıcı bunun farkında olsa da 3. parti uygulamalar kullanarak İnstagram profillerine kimlerin baktığını öğrenme eğiliminde. Google Play Store ve App Store üzerinden bu alanda kullanıcılara hizmet verdiğini iddia eden pek çok uygulama mevcut. Ancak konunun en başından belirtmekte fayda var, bu uygulamaların çoğu kişilerin hesap güvenliğini tehdit ediyor. Bunun yanı sıra kullanıcılara tam olarak istedikleri sonuç ve verileri de ulaştıramıyor. 

İnstagram Profilime Kimler Baktı Uygulamaları 

Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarından biri olan İnstagram için farklı “İnstagram profilime bakanlar” uygulamaları mevcut. Bu uygulamalar kullanıcılara, profili ziyaret eden hesapları göstermeyi vaad etmekte. İnstagram profilime bakanlar uygulamalarının işe yarayıp, yaramadığı konusu ise en çok merak uyandıran konu başlıkları arasında yer almakta. Bu tarz uygulamalar Android ve IOS işletim sistemine sahip cihazlar için farklı özellik ve isimlerle bulunmakta. Kullanıcıların Google Play Store ve App Store üzerinden ulaşabileceği pek çok ücretli ve ücretsiz 3. parti uygulama mevcut. 

İnstagram Profilime Kimler Baktı Uygulamaları Kullanımı 

Bu uygulamaların çoğunda, kullanıcılar tarafından indirildikten sonra bir takım bilgiler istenmekte. Uygulamalar kullanıcı adı ve şifrelerin programa girilmesi ile işlem yapılmasına olanak tanımakta. İnstagram hesabınıza dair bu özel bilgilerin paylaşılması ile uygulamalara profiliniz üzerinde yetki vermiş oluyorsunuz. Böylelikle uygulamalar profilinizde sizin adınıza paylaşım yapabiliyor, takipçilerinize mesaj atabiliyor. Profiliniz üzerinde verdiğiniz bu yetkilendirme ile hesabınız art niyetli kişilerin eline geçebilir. İnstagram profilime kimler baktı uygulamaları, birçok mağduriyet yaşamanıza neden olabilir. 

İnstagram profilime bakanlar nasıl görülür
İnstagram Profilime Bakanlar Uygulamaları Nasıldır?

İnstagram Profilime Kimler Baktı Uygulaması Güvenli Midir?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi şu anda İnstagram’ın kendi bünyesinde bu özellik mevcut değildir. İnstagram profilinize kimlerin baktığını öğrenebilmek için, farklı uygulamalara hesaplarınızda yetkilendirme vermeniz gerekmektedir. Ne yazık ki internet üzerinde tanıtımı yapılan bu uygulamaların çoğu aslında sahtedir. Siz uygulamaya girdiğiniz zaman önünüze rastgele hesaplar getirmektedir. Bu konuda bir bilgi teyidi alınamadığı için de kişiler bu hatayı anlayamamaktır. Bu tür uygulamalara İnstagram hesabınız üzerinde yetki verdiğiniz zaman, daha büyük mağduriyetler de ortaya çıkabilmektedir. Bu uygulamaya erişim hakkı verenlerin özellikle, hesaplarının ele geçirilmesi, takipçilerine istenmeyen ve  bilgileri dışında mesaj atılması, paylaşımlar yapılması gibi pek çok farklı problemle karşılaşmaları olası bir durumdur. 

İnstagram Profilime Kimler Baktı Uygulaması Nasıl Kaldırılır? 

İnstagram profilime kimler baktı uygulaması için yetki verildikten sonra da önlem almak mümkündür. Hesapların risk altında olmaması adına yapılması gerekenler şu şekildedir;

  • İnstagram profil sayfasına girin. 
  • Uygulamanın sağ üst köşesinde yer alan üç çizgi sembolüne tıklayın. Sembolden ayarlar kısmını seçin. 
  • Açılan sayfada güvenlik seçeneğine girin. 
  • Ardından uygulamalar ve internet siteleri butonuna tıklayın. Önünüze açılan sayfadan aktif, süresi dolan ve kaldırılan tüm uygulamaları görmeniz mümkün. 
  • Aktif uygulamalar kısmında yer alan ve kaldırmak istediğiniz uygulamayı seçin. Kaldır seçeneğine tıklayın. 

 

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı