Instagram DM Görüldü Kapatma - Webte İndir
Mobil

Instagram DM Görüldü Kapatma

Instagram DM, hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda. ‘’Direct Message’’ olarak bilinen bu özellik, hızlı bir biçimde insanlarla iletişim halinde olmamızı sağlıyor. Sadece Instagram değil Twitter’da bu özelliği mesajlaşmak için kullanmaktadır.

Sosyal medyayı kullanmayı sevenler birbirlerine dm üzerinden mesaj göndererek kolay bir şekilde etkileşime girebiliyorlar. Kullanıcılar, bunun yanı sıra Instagram DM görüldü kapatma özelliğinin de öğrenmek istiyorlar. 

Instagram DM Nedir?

Instagram DM Nedir?
Instagram DM Nedir?

Instagram DM, insanların birbirleriyle doğrudan iletişime girdikleri bir bölümdür. Bu bölümde atılan mesajların hepsi kişilere özeldir. Başka bir kullanıcı atılan mesajları görmesi mümkün değildir. Bu özellik sayesinde Instagram bağlantıları kolay bir şekilde paylaşılır. Sadece yazı değil, resim, GIF ve müzik bağlantısı da paylaşılabilir.

Ayrıca, kendi kendine mesaj gönderme özelliği de bulunmaktadır. Instagram DM,özelliğinin kullanılabilmesi için, mesaj atılacak hesapların kullanıcı onayından geçmesi gerekir. Bu sayede, kişinin hesabı spam ve zararlı içeriklerden korunmuş olur.

Ayrıca bkz: İnstagram Profilime Bakanlar Nasıl Görünür? içeriğimizle ilgili detayları öğrenmek için, bizi takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Instagram DM Görüldü Ne Demek?

Instagram DM Görüldü Ne Demek?
Instagram DM Görüldü Ne Demek?

Instagram’da kullanıcıların özel olarak atmış olduğu mesajları karşı tarafın görmesi demektir. DM’de mesajlaşmak için kişiyle takipleşmek zorunda değilsiniz. 

Ancak, iletişime geçmek istediğiniz hesaplara onay vermeniz gerekiyor. Instagram DM bölümüne ulaşmak için, anasayfanın sağ üst köşesinde bulunan butona dokunmalısınız. Burada, daha önce size gelen dm mesajlarını görebilir ya da istediğiniz kişilere yeni mesajlar gönderebilirsiniz.

Instagram DM Görüldü Kapatma

Kullanıcılar, Instagram DM görüldü kapatma özelliğiyle ilgili tüm detayları öğrenmek istiyor. Gelmiş olan mesajların karşı tarafın fark etmemesi için bu yöntem uygulanır.

Instagram DM görüldü kapatma için gerekli adımları uygulamanız gerekir.

  • Instagram hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından, sağ üst bölgede duran 3 çizgiye dokunun.
  • ‘’Ayarlar’’ kısmına girin, daha sonra ‘’Gizlilik’’ kısmına giriş yapın.
  • Daha sonra bu kısımda ‘’Hareket Durumu’’ bölümüne geçiş yapmalısınız.
  • ‘’Hareket Durumunu Göster’’ ve ‘’Birlikte Aktif Olduğunuzu Göster’’ seçeneklerini devre dışı bırakarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemle birlikte Instagram üzerinde okumuş olduğunuz mesajları karşı tarafın görmesi mümkün olmayacak.

Ayrıca bkz: Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır? yazımızı okumak için bizleri takip etmeyi unutmayınız.

 

Enes Sivri

olmasada olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı