IDM Chrome Ekleme 2020 [RESİMLİ ANLATIM] - Webte İndir
Nasıl Yapılır

IDM Chrome Ekleme

IDM Chrome Ekleme, İnternette video indirmek isteyeceğimiz zaman çoğu sitede indirme bağlantısı bulunmamaktadır. Ailenizle birlikte televizyonda izlemek için indirebilirsiniz ya da seyehate çıkacaksınızdır orada internetten yararlanamıyorsunuzdur, keyifli vakit geçirmek için film, dizi ya da video indirmek isteyebilirsiniz. Bu yüzden idm yani internet download manager aracılığyla istediğiniz dosyayı indirebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere idm chrome eklentisi indir, Chrome’a IDM nasıl eklerim, IDM indir butonu çıkmıyor sorunu, IDM Chrome eklentisi çalışmıyor, IDM Chrome Ekleme, IDM nasıl indirilir? gibi konularda yardımcı olacağız.

Ayrıca bkz: En Kullanışlı 6 Google Chrome Eklentisi

IDM nasıl indirilir?

IDM Chrome Eklemede ilk adımlardan biri eğer daha önce IDM kullanıcısı değilseniz buradan siteye ulaşabilir Internet Download Manager‘i kendi sitesinden orjinal bir şekilde indirebilirsiniz. Genellikle kullanıcılara deneme süresi sunan IDM, bu srenin sonunda orjinal sürümünü satın almanızı talep edecektir.

Aksi takdirde video indirme işleminizi gerçekleştiremez. IDM fiyatları sanılanın aksine küçük meblağda ücretler ödeyerek size büyük avantaj sağlayacaktır ayrıca videoları ve dosyaları hızlı bir şekilde bilgisayarınıza indirmede aracılık edecektir.

IDM Chrome Ekleme Nasıl Yapılır ?

 • Adım 1: IDM Chrome Ekleme İlk olarak Buradan IDM Chrome uzantı sayfasını gidleim ve Chrome’a ekle seçeneğine basın
IDM Chrome Ekleme
 • Adım 2: Karşınıza bir ekran çıkacak orada yazan Uzantı ekle se.eneğini işaretleyin ve işlemi sonlandırın.

IDM Chrome Eklentisi Nasıl Eklenir ?

IDM Chrome Ekleme işleminde burada yapmamız gereken en önemli noktalardan bir tanesi manuel olarak ekleme yani IDM Chrome Eklentisini elimiz ile kendimiz ekleyeceğiz adım adım. Bunun için size aşağıda verdiğimiz adımları yapmanız yeterli olacaktır.

 • Adım 1: IDM Chrome Eklemede İlk olarak Google Chrome’u açıyoruz ve ardından sağ üst köşede yer alan  üç çizgi işaretine tıklayın.
 • Adım 2: Diğer Araçlar bölümüne basıp Uzantılar yerini açın ve IDM uzantısı yüklü olmamasına dikkat edin eğer yüklü ise kaldırmayı unutmayın.
 • Adım 3: IDM’ye sağ tıklayarak dosya konumunu aç diyebilirsiniz daha sonra ise IDM klasörünü bulun ve burada dosyaların arasından IDMGCExt.crx dosyasını sürükleyerek Chrome’daki Uzantılar bölümünün üzerine bırakın.
IDM Chrome Ekleme
 • Adım 4:  Karşınıza gelecek ekranı onaylayın ve Google Chrome’u yeniden başlatın. IDM Chrome Ekleme işlemi bu kadar.

IDM Chrome Eklentisi Çalışmıyor 2020

IDM indir butonu çıkmıyor sorunu çözümü

IDM indir butonu çıkmıyor sorunu ve IDM Chrome Eklentisi Çalışmıyor 2020 yılında bu hatayı alıyorsanız yapmanız gerekn bazı teknik adımlar var bunları size anlatacağız. Eğer dikkatinizden kaçmış veya yapmadığınız adımlar varsa bunları tekrar gözden geçirin.

 1. Genellikle kullanıcıların farketmediği sürümlerinin güncel olmaması nedeniyle, Chrome’da IDM çalışmıyor gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Uygulamaya yani programa girdiğinizde yardım kısmında güncellemeleri kontrol et diyebilirsiniz. Böylelikle güncel olup olmadığını anlar ona göre durum değerlendirmesi yaparsınız.
 2. IDM’de çalışması gereken tarayıcılar mevcuttur ve bu tarayıcıların içinde chrome yoksa idm chrome sorunu çıkabilir bunu aktif etmek içinde yazılımı açın ve Seçeneklere basın. Burada yazan gelişmiş tarayıcı entegrasyonunun aktif mi değil mi ona bakın. Eğer o kısım aktif ise yazılımın entegre olduğu internet tarayıcıları bölümünde Google Chromevar mmı yok mu bakın eğer yoksa bu tarayıcıyı oraya ekleyin.
 3. Tabii ki sistemsel bir hata olmasının yanı sıra programı yüklerken eksik dosyalarla da karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden IDM nasıl kaldırılır yazımızı okuyarak IDM programını kaldırıp tekrar yükleyin böylelikle sorun çözülmüş olur

IDM Chrome Eklentisi Kaldırma, Nasıl Kaldırılır ?

Chrome IDM eklentisi kaldırmak için;

 1. İlk olarak bilgisayarınızda Chrome’u açın.
 2. Sağ üstte Diğer Diğer ardından Diğer araçlar ardından Uzantılar‘a basın.
 3. IDM Chrome Eklentisine gelin, Kaldır’ı işaretleyin.
 4. Kaldırı tıkladığınızda işlem sonuçlanacaktır.

Ayrıca bkz: En Kullanışlı 6 Google Chrome Eklentisi

IDM Chrome Ekleme

Sonuç

IDM Chrome Ekleme yazımızda bugün sizlere idm chrome eklentisi indir, Chrome’a IDM nasıl eklerim, IDM indir butonu çıkmıyor sorunu, IDM Chrome eklentisi çalışmıyor, Chrome IDM Eklentisi, IDM nasıl indirilir? gibi konularda nasıl yaparsanız ve bazı sorunları nasıl çözersiniz bunu sizlere anlattık. Eğer yazımızı beğendiyseniz buradan diğer yazılarımızı da inceleyebilirsiniz. IDM Chrome Ekleme yazımızı beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı