Harddiskte Dosyalar Kayboldu İçi Boş Gösteriyor [ÇÖZÜLDÜ] - Webte İndir
Nasıl Yapılır

Harddiskte Dosyalar Kayboldu İçi Boş Gösteriyor Sorunu Çözümü

Harddiskte Dosyalar Kayboldu İçi Boş Gösteriyor sorunu çözümü, kullandığınız Harddisk’i biglisayara taktığınızda veya açtığınızda içini boş görme durumu birçok kullanıcının başına gelmektedir. Herhangi bir korku veya endişelenme gibi duygulara kapılmayın kolayca halledilebilen bir yöntem sayesinde bu gibi sorunların çözümlerine ulaşabilirsiniz. İçindeki dosyaların kaybolduğunu veya sonsuza kadar silindiğini düşünmek bile çok zor içinde en kıymetli değerleriniz olabilir bu yüzden de hemen kaybolma durumu söz konusu değildir.

Windows 10’da neden hard diskteki dosyalar ve klasörleri göremiyorum veya harddiskteki dosyalar kaboldu çözümü nasıl ya da USB flash disk dosyalar ve klasörleri görünmüyor, hard disk dosyalar kayıp, Yerel disk D dolu ama boş gözüküyor gibi kullanıcıların aklına sorunlar takılmaktadır. Çoğu windows kullancısı bu gibi sorunlarla karşılaşmaktadır. Her kullanıcı için geçerli olmasa da bazı kullanıcılar gizli öğeler kutucuğunu işaretleyip bu gibi klasörleri görememektedir. Bu gibi durumlarda görünüm sekmesine tıklayıp gizli öğeler kutucuğundaki işareti kaldırırsanız görebilirsiniz.

Ayrıca bkz: iPhone’daki Fotoğraf Bilgisayarda Görünmüyor

Harddiskte Dosyalar Kayboldu İçi Boş Gösteriyor sorunu çözümü

Başlat çalıştır cmd yazıp yönetici olarak çalıştırıyoruz.

CMD yazılımı kullanmamızın en önemli yani daha hızlı ve kolay yoldan kodlarla halletmek içindir. CMD’yi açtıktan sonra şağıda verdiğimiz kodları yazıyoruz.
attrib /s /d -r -a -s -h

Bu kodlar çalışmazsa eğer ek olarak aşağıda verdiğimiz kodları deneyebilirisiniz.
attrib -h -r -s /s /d .

Harddiskte Dosyalar Kayboldu İçi Boş Gösteriyor Sorunu Çözümü

HDD Tune Programı Denemek

Eğer bilgisayarınız donuyor ise kasma sorunları yaşıyorsanız bağlantı kablosundan kaynaklanıyor olabilir. Düzgün çalıştığından emin olun ya da yeni bir kablo ile deneyin. Bunu HDD Tune programı indirerek test edebilirsiniz.

USB Bellekte Veri Dosyaları Görünmüyor Sorunu Çözümü

  • 1)Yine CMD programı aracılığıyla bu işlemi çözeceğiz. İlk olarak CMD yazılımını başlat yerine tıklayarak yazın ve yönetici oalrak çalıştır deyin.
  • 2) Komut penceresinde açtıktan sonra size vereceğimiz komutlları girin: chkdsk g: /f (g, harici hard disk demektir, bu sebbele sürücü harfini diskinizin sürücü harfiyle değiştirmeniz gerekmektedir.
  • 3) “Enter”a bastığınızda chkdsk bozukya da hatalı HDD’nizi kontrol etmeye başlayacak ve sürücüdeki sorunları tek tek düzeltecektir.

Ayrıca bkz: iPhone’daki Fotoğraf Bilgisayarda Görünmüyor

Sonuç

Harddiskte dosyalar kayboldu içi boş gösteriyor sorunu çözümü aslında bu kadar kolay bu gibi dosyaların birden kaybolması durumunda herhangi bir endişeye kapılmamanız ve çözüm odaklı yanaşmanız gerekir. Yazımızı beğendiyseniz buradan diğer yazılara da ulaşabilirsiniz.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı