GTA 5 0xc00007b Hatası Çözümü - Webte İndir
Oyun Haberleri

GTA 5 0xc00007b Hatası Çözümü

GTA 5, günümüzde en çok oynanan ve rekor indirilme sayısına ulaşan harika bir açık dünya oyunudur. Rockstar Games tarafından geliştirilen ve tüm dünyanın tanımış olduğu GTA serisi, her geçen gün daha büyük bir oyuncu kitlesine sahip olmaktadır. Sırada olan GTA 6 haberi ise şimdiden oyuncuları heyecanlandırmış ve sayılı günlere az kaldı diyebiliriz. Peki GTA 5 oyununda hatalar alıyor musunuz? Eğer sizlerde bu tür sorunlarda şikayetçi iseniz doğru adrestesiniz.

Bu yazımızda sizlerle birlikte GTA 5 0xc00007b hatası sorununu ele alacağız. Genel olarak birçok kişide meydana gelen can sıkıcı olan bir hata kodudur. Burada meydana gelen hatayı detaylı bir şekilde araştırdım ve sizlerle birlikte paylaşmak istedim. Bu sayede ne tür bilgilerin beklediğini de görmüş olabilirsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan merak edilen konu başlıklarına geçiş yapabiliriz.

GTA 5 0xc00007b Hatası Nedir?

İlk olarak konuya alınan hata ile kısa bir bilgi vermek istedim. Oyuna giriş yaparken alınan 0xc00007b hatası, genel olarak eksik DLL ya da DirectX gibi sorunlar eşliğinde meydana gelmektedir. Kesin bir hata açıklaması olmadığı için, sizlerle birlikte farklı çözüm yollarını paylaşmak istedim.

GTA 5 0xc00007b Hatası Çözüm Yolları

GTA 5 0xc00007b Hatası Çözümü
GTA 5 0xc00007b Hatası Çözümü

Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Test Edin

Oyun dosyalarında eksiklik ya da hata olması durumunda, GTA V 0xc00007b hatası meydana gelebilmektedir. Bu tür durumlarda Steam üzerinden kolaylıkla bu durumu ortadan kaldırabiliriz. Hemen aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Steam programını açın
  • Oyun kütüphanesine girin.
  • GTA V oyununu bularak Sağ Tuş > Özellikler yolunu takip edin.
  • Sol bölümden Yerel Dosyalar yazısına tıklayın.
  • Buradan da Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula butonuna basın.
  • Doğrulama adımını bir süre bekleyin.

Bu işlem sonrasında GTA 5 oyununuzun tüm dosyaları baştan sona kontrol edilmiş olacaktır. Sonrasında ise herhangi bir hata ya da problem varsa, karşınıza bildirim şeklinde gelecektir.

Ekran Kartı Güncellemesi Yapın

Bilgisayarlarınız ve oynadığınız oyunlar için olmazsa olmazlar sürücülerden birisi ekran kartı modelleridir. Bazı durumlarda bilgisayarlarımızın ekran kartı modelleri eski sürümde kalabilmektedir. Maallesef oyunlar da eski sürüm ekran kartı modellerinde bu tür hatalar verebilmektedir. Ekran kartınızı en son sürüme güncellemenizi ve bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı tavsiye etmekteyim. Bu işlemi Driver Booster gibi driver güncelleme programları ile yapmanızı tavsiye etmekteyim.

GTA V’i Yeniden Yükleyin

Genel olarak oyuncuların fazla bir yöntem denemeden yeniden temiz bir kurulum yaptıklarını söyleyebilirim. Sizlere de burada tavsiyem eğer kafanızın fazla yorulmamasını istiyor ve iyi bir internet hızınız varsa, GTA 5‘i yeniden indirmenizdir. Bu sayede temiz bir kurulum ile birlikte, ortadaki hatayı yok etmiş olabilirsiniz.

Antivirüs Programlarını Devre Dışı Bırakın

Bilgisayarlarınızda kullanmış olduğunuz antivirüs programları, genel olarak bilgisayarımızda yer alan birçok dosyayı etkisiz hale getirmektedir. Özellikle bu konuda programlarda da bazen hatalar meydana gelmektedir. Kullandığınız herhangi bir virüs programı varsa, devre dışı bırakmanızı ve oyuna yeniden girmenizi tavsiye etmekteyim. Aynı zamanda Windows Defender gibi sistemsel araçları da kapatmanız gerekmektedir.

DirectX Yükleyin ya da Güncelleyin

GTA 5, ilk çıktığında DirectX 10 modeli ile birlikte uyumlu olarak çıkarılmıştı. Bildiğiniz üzere şimdi ise 11 ve 12 sürümleri güncel olarak kullanım sağlamaktadır. Bazı durumlarda DirectX modelinizin eski olması, GTA 5 oyununda farklı hatalara sebep verebilmektedir. Burada sizlere tavsiyem güncelleme yapmak ya da bilgisayarınızda DirectX yazılımı yoksa, yüklemenizdir.

Bu yazımızda sizlerle birlikte “GTA 5 0xc00007b Hatası Çözümü” başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Hemen aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

Enes Sivri

olmasada olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı