Resim Sıkıştırma ve Fotoğraf Boyutu Küçültme Programsız - Webte İndir
Nasıl Yapılır

Fotoğraf Boyutu Küçültme Programsız

Fotoğraf Boyutu Küçültme Programsız, Gün geçtikçe teknoloji daha da ileriye daha da gelişmeye devam etmektedir. Hal böyle olunca da resimlerin boyutları oldukça yüksek oranlara, değerlere çıkabilmektedir. Günümüzde özellikle wordpress resim sıkıştırma eklentisi alanında çok fazla kullanılan bu unsur sayesinde daha hızlı ve kaliteli bir siteye giriş yapmak mümkün hale geliyor. Sadece internet değil makale veya tez yazımlarında da Fotoğraf boyutu küçültme programsız kullanılmaktadır. Özellikle slayt sunumlarında tercih edilen bu yöntem son yılalrda daha sık kullanılır hale gelmiştir. Bu yazımızda sizlere resim sıkıştırma nedir, resim sıkıştırma nasıl yapılır, resim sıkıştırma programı indir, resim sıkıştırma wordpress eklentisi, Fotoğraf boyutu küçültme programsız neler hep beraber yakından bakacağız.

Fotoğraf Boyutu Küçültme Programsız ve Resim Sıkıştırma Nedir ?

Fotoğraf Boyutu Küçültme Programsız ve Resim sıkıştırma nedir sorusunun cevabı olarak resim dosya boyutlarının daraltılması diyebiliriz. Resim sıkıştırma jpg vb. gibi hertürlü türde resim küçültme yapmak mümkün. Bu şekilde yaptığımızda görüntüde ufak bozulmalar yaşansa da boyutunun küçültülmesi ile daha hızlı bir dosyaya kavuşmak daha önem kazanmaktadır. Görüntünün normal düzeyde olup sitenin veya sunumun daha akıcı bir şekilde olması hem kullanıcılar hemde değerlendirenler açısından büyük önem taşır.

Ayrıca bkz: Whatsapp Çevirmiçi Görünmeden Cevap Verme

Resim Sıkıştırma Nasıl Yapılır ?

Aşağıda vereceğimiz sitelerden birine girdiğinizde ilk olarak karşınıza yükleme yapabileceğiniz bir alan çıkar daha sonrasında yükle ya da upload yazan yere tıklayıp birden fazla dosya seçebilirsiniz. Ardından tamama basarak resim boyutları daraltma işlemini başlatabilirsiniz. Daha sonra sıkıştırma yapılan resimleri toplu şekilde indirip rardan çıkarmak size kalmış.

resim sıkıştırma

Fotoğraf Boyutu Küçültme Programsız

Resim Sıkıştırma Sitesi, Programı

1- imagecompressor

  • Resim Sıkıştırma Sitesi, Programı alanında en çok kullanılan sitelerden bir tanesi olan imagecompressor tek bir kullanımda 20 den fazla resmi optimize edebilme imkanına sahiptir. Diğer rakiplerinin aksine daha hızlı ve küçültmede sorunlar yaşamadan resimleri dönüştüren bir site diyebiliriz. Sadece jpeg dosyalarını değil png formatında yer alan dosyaları da dönüştürmektedir.
resim sıkıştırma

2- compressjpeg

Bu site bir öncekine nazaran bünyesinde birdne fazla formatın yer aldığı bir site olduğunu söylemekte fayda var. Bu türler arasında jpeg, png, pdf, svg ve gif olmak üzere toplam 5 adet türü sıkıştırma imkanına sahiptir. Kolay ve hızlı dönüştürmesiytle en çok kullanılanlardan bir tanesi diyebiliriz.

resim sıkıştırma

3- websiteplanet

Bu site ise diğerlerine oranla daha az bilinen bir site olmakla beraber websiteplanet sitesi iki adet formatı dönüştürebilme imkanını kullanıcıya sunmaktadır. Bu formatla png ve jpeg olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Dosyaların %80 gibi iddialı bir oranı sıkıştırma uygulamaları bulunan bu sitede görsellerin çok fazla bozulmadan eskisine daha yakın bir netlikle kullancıya sunmaları işin en güzel noktası diyebiliriz.

resim sıkıştırma

En iyi wordpress resim sıkıştırma eklentisi

2017’nin en çok tercih edilen wordpress resim sıkıştırma eklentisi seçilmesi ardından daha da popüler hale gelen ve 1 milyondan fazla kişinin kullandığı bu wp resim sıkıştırma eklentisi işinizi oldukça kolaylaştıracak diyebiliriz. Resimleri küçültmenizle birlikte siteniz daha hızlı ve akıcı bir kullanış imkanı sunacaktır. Daha hızlı site demek daha iyi trafik alması demektir.

Bünyesinde bulundurduğu türkçe dil sayesinde kolayca anlaşılabilir bir eklenti olduğunu söylemekte fayda var. Bu gibi önemli detaylar sitenin büyümesinde büyük bir avantaj niteliğindedir. Bir seferde tam 50 görüntü sıkıştırma özelliği ile rakiplerinden çok daha önde diyebiliriz. Sürekli olarak güncellenmesi ile daha yeni ve daha hızlı bir kullanış imkanını kullanıcıya vermektedir. Resim sıkıştırma programını kurmak için buradan wp’ye resim sıkıştırma programı indirebilirsiniz.

wordpress resim sıkıştırma eklentisi

Ayrıca bkz: Whatsapp Çevirmiçi Görünmeden Cevap Verme

Resim ve Fotoğraf Dosya Boyutunu Sıkıştırma ve Küçültme

Sonuç

Bu yazımızda sizlere Fotoğraf boyutu küçültme programsız nedir, resim sıkıştırma nasıl yapılır, resim sıkıştırma programı indir, resim sıkıştırma jpg, resim sıkıştırma wordpress eklentisi, resim sıkıştırma eklentileri neler, Fotoğraf Boyutu Küçültme Programsız iphone bunları anlattık. Detaylı olarak anlattığımız en iyi siteleri derleyip sizlere sunduğumuz bu yazımızı beğendiyseniz buradan diğer yazılarımıza da göz atabilrsiniz.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı