Forza Motorsport Sistem Gereksinimleri - Webte İndir
Oyun Haberleri

Forza Motorsport Sistem Gereksinimleri

Forza Motorsport sistem gereksinimleri, ülkemizde ve dünyada kullanıcılar tarafından en çok oynanan araba yarışı oyunlardan bir tanesi olan Forza Horizon yapımcılarından yeni oyun geliyor. Forza Motorsport olarak adlandırılan bu oyunun ismi aslında Forza Motorsport 8 olarak çıkacakken sade bir isimle tanıtımını gerçekleştirdiler. Forza Motorsport oyununu geçmiş oyunlardan tahmin edecek olursak ayrıca etkinlikte yayınlanan fragmanını da ele alacak olursak oldukça iddialı bir şekilde oyun dünyasına giriş yaptığını söylemekte fayda var.

Forza Motorsport fargmanından yola çıkarak günümüz teknolojisinde bu denli gerçekçi bir oyun yapmak gerçekten her firmanın yapabileceği hatta tasarlayabileceği bir durum değildir. Kullanıcı yorumlarının çoğu gerçek hayattaki arabalara birebir benzeyen bir oyunla karşı karşıya olduklarını söylemektedirler. Bu oyunda özel bir teknoloji kullanılmış olup gerçekçiliğe daha yakın olması için ışın izleme tekniğine başvurmuşlardır. Buda arabaların gölge ve ışık yansıması durumlarını bire bir hayattki gibi oluşturmasıdır.

Ayrıca bkz: FIFA 21 Fiyatı ve Sistem Gereksinimleri

Forza Motorsport Çıkış Tarihi

Forza Motorsport tanıtıldığı etkinlikte birden fazla oyunun önüne geçmiş dikkatleri üstüne toplamıştı. Yetkililerin Forza Motorsport Çıkış Tarihi hakkında herhangi bir açıklama yapmaması üzerine en yakın tarih 2021 2.çeyreğinde piyasaya sunulabileceği olasılığı insanlar arasında yayılmış durumda.

Forza Motorsport Sistem Gereksinimleri, Kaç GB

Forza Motorsport Minimum Sistem Gereksinimleri (Tahmini)

 • İşlemci: Intel i3-4170 3.7Ghz
 • Ekran Kartı: NVidia GTX 970
 • Video Belleği: 4 GB
 • RAM: 12GB
 • DirectX: DirectX 12 API
 • İşletim Sistemi: Windows 10 sürüm

Forza Motorsport Önerilen Sistem Gereksinimleri (Tahmini)

 • İşlemci:  Intel i7-3820 3.6Ghz
 • Ekran Kartı: NVidia GTX 1060
 • Video Belleği: 6 GB
 • RAM: 16 GB
 • DirectX: DirectX 12 API
 • İşletim Sistemi: Windows 10 sürüm

Ayrıca bkz: FIFA 21 Fiyatı ve Sistem Gereksinimleri

Forza Motorsport Fragman

https://www.youtube.com/watch?v=0FxKbVhqRkE

Sonuç

Yazımızda ekleyeceğimiz son detaylar olarak özellikle Forza Motorsport oyununu konsolla oynamanızı önermeteyiz. Yol tutuşunu, manevra yapmayı ve araca hakim olmayı konsol yardımıyla daha iyi yapabilir ve oldukça keyifli bir oyun deneyimi sizlere sunar. Özellikle modifiye ve yarış arabaları kullanım özelliklerini kullanıcılara açan en iyi yarış oyunlarından bir tanesi olacak gözüyle bakılmaktadır. 4K özellik değil de HDR oalrak çıkacağını varsaydımığımız Forza Motorsport piyasadaki rakipleinin aksine kullanıcıyı gerçeğe daha da yakınklaştırıyor. Yazımızı beğendiyseniz eğer buradan diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı