En İyi Netflix Kore Dizileri | 2022 Güncel Liste - Webte İndir
Genel

En İyi Netflix Kore Dizileri | 2022 Güncel Liste

Netflix, günümüzde en popüler ve en çok kullanılan film izleme platformlarından birisidir. Her geçen gün büyüyen kullanıcı kitlesi ile birlikte, her geçen gün daha büyük bir ivme kazanmaktadır. Genel olarak baktığımızda içerisinde binlerce farklı film ve dizi içeriğinin yer aldığını görmekteyiz. Her bir filmin farklı kategori ve yapımcıları yer alıyor. İnsanlar hesaplarına giriş yaparak, üyelikleri dahilinde istedikleri gibi filmleri izleyebilmektedir.

Peki En İyi Netflix Kore Dizileri hangileridir? İşte sizlerle birlikte bu soruyu cevaplamak ve sizlere bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum. Bildiğiniz üzere kore dizileri günümüzde büyük bir ivme kazanmış ve her geçen gün daha da büyük bir kitle haline gelmektedir. Film ya da dizi izleme denildiğinde genel olarak akla Netflix gelmektedir. Bu sebepten dolayı sizlerle birlikte Netflix üzerinde bulabileceğiniz en iyi Kore dizileri paylaşımında bulunmak istedim. Bu sayede sizlerde bu tavsiyelerden yararlanarak, yeni bir dizi serüvenine başlayabilirsiniz.

Netflix üzerinde film ya da dizi izleyebilmek için öncelikle üyelik satın almanız gerekmektedir. Aylık ya da yıllık ücretlendirme üzerinden, kolaylıkla kendinize uygun olan paketi satın alabilirsiniz. Aynı zamanda arkadaşlarınızla da ortak bir şekilde bu paketten yararlanma imkanınız bulunmaktadır. Şimdi dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan merak edilen konu başlıklarımıza geçiş yapabiliriz . Bu sayede bizleri ne tür bilgilerin beklediğini de görmüş olabiliriz.

En İyi Netflix Kore Dizileri | Güncel

Listeye eklemiş olduğum tüm Kore dizileri, en güncel ve en çok beğenilen diziler arasındadır. Bu sebepten dolayı sizlerle birlikte paylaşmak ve gerekli şekilde sizleri bilgilendirmek istedim. Şimdi dilerseniz hangi filmlerin yer aldığına hızlıca göz atalım. Aynı zamanda sizlerin de tavsiye ettiği diziler varsa, yorumlarda bizlerle birlikte paylaşmayı unutmayın.

A Love So Beautiful

A Love So Beautiful
A Love So Beautiful

Listemizin ilk sırasında A Love So Beautiful isimli Kore dizisi yer almaktadır. 2020 yılında vizyona giren bu dizimiz, toplamda 24 bölümden oluşmaktadır. Toplamda 20 dakikalık bölümler ile birlikte çekilen bu dizi, ilginç bir konu ile izleyicileriyle buluşmaktadır. Seo Minjung tarafından yönetmenliğinin yapıldığı bu diziyi, mutlaka izlemenizi tavsiye etmekteyim. Romantik kategorisinin ağır basmış olduğu A Love So Beautiful, IMDB olarak 7,2 puanlık bir modele sahiptir.

The King: Eternal Monarch

The King: Eternal Monarch
The King: Eternal Monarch

Listemizin bir diğer dizisi ise The King: Eternal Monarch isimli dizi olmaktadır. Uzun yıllardan bu yana dizi sektöründe böyle bir filmin bekleniyor olduğunu kısaca hatırlatmak isterim. Kore imparatorunun gizemli bir portal ile birlikte geçmiş olduğu paralel bir evreni konu almaktadır. Gitmiş olduğu başka bir evrende cesur ve yürekli bir dedektifle karşılaşmaktadır. İşte asıl macera da burada başlıyor diyebiliriz. 8,5 IMDB puanına sahip olan bu diziyi, mutlaka izlemenizi tavsiye etmekteyim. Netflix platformundan kolaylıkla bulabilir ve izlemeye başlayabilirsiniz.

Alice

Alice
Alice

Kore yapımı dizileri arasında en çok sevilen isimlerden birisi Alice olmaktadır. 2020 yılında izleyiciler ile birlikte buluşarak vizyona giren bu dizi, günümüzde popülerliğini halen korumaktadır. İlgi çekici bir hikaye türünün yer alması, diziyi çok daha sürükleyici bir hale getirmektedir. IMDB puanı 7.7 olan Alice, aksiyon ve gizem kategorilerinde yer almaktadır. Teknolojik alet ile birlikte zamanda yolculuk yapan Joo Won isimli dedektifin, yaşamış olduğu tüm gizemli yolculukları ve aksiyonları konu almaktadır.

Age of Youth

Age of Youth
Age of Youth

IMDB olarak 8,3 puanına sahip olan Age of Youth, Kore ve tüm dünya üzerinde sevilerek izleyen bir izleyici kitlesine sahip olmaktadır. Ana karakter olarak toplamda beş kız yer almaktadır. Farklı kişilikler ve birbirinden farklı hedeflere sahip olan beş tane kızı konu almaktadır. Üniversiteye giden bu kızlar, Belle Epoque isimli bir ortak daire içerisinde ev arkadaşı olmaktadırlar. İşte asıl maceranın da bu noktada başladığını sizlere söyleyebilirim.

Doctor Stranger

Doctor Stranger
Doctor Stranger

İsmini sosyal medya üzerinde yüksek ihtimalle duyduğunuzu düşündüğüm yapıtlardan birisi Doctor Stranger olmaktadır. Dizi ve film sektöründe bildiğiniz üzere sağlık, hastane gibi alanlarda çekilen yapımlar, özellikle farklı bir ilgi ile karşılanmaktadır. 2014 yapımı bir dizi olmasına rağmen, günümüzde de dizi dünyasında popülerliğini halen korumayı başarabilmektedir. IMDB puanı 7.5 olan Doctor Stranger, Park Chang-Yong isimli yönetmen ile birlikte çekilen ve ilginç bir konuya hakim olan bir dizidir. Dram ve romantik kategorilerini bol bol görebileceğiniz bir dizi türüdür.

Birth of a Beauty

Birth of a Beauty
Birth of a Beauty

2014 yılının Kore dizileri için özel bir yıl olduğunu düşünmekteyim. Birth of a Beauty, 2014 yılında vizyona giren ve ilk çıktığı günden bu yana büyük bir ilgi ile karşılanan serilerden birisidir. Güney Kore dizisi olarak adlandırılan bu seride, romantik ve dram türlerini sıklıkla görebilmekteyiz. Mirasçısı olmuş olduğu ve büyük bir firma içerisinde çalışan Han Tae-Hee, farklı sebeplerden dolayı kalp ile alakalı bir rahatsızlık yaşamaktadır. Aslında dizinin genel olarak konusu, ana karakterin geçirmiş olduğu rahatsızlık sürecini ve yaşadığı olayları konu almaktadır. IMDB puanı 7.1 olan Birth of a Beauty, trend çizgisini bozmadan günümüzde de izlenmeye devam edilmektedir.

Squid Game

Squid Game
Squid Game

En iyi netflix kore dizileri 2022 serimize Squid Game dizisini eklememek, büyük bir hayal kırıklığı olabilirdi. Bu sebepten dolayı listeye eklemek ve sizlere kısaca bilgi vermek istedim. Covid-19 döneminde çıkan ve son yılların en iyi Kore dizilerinden birisi haline gelen isimlerden birisidir. Gizem ve aksiyon dolu Squid Game, borç batağına düşmüş olan insanların bir yarışma ile birlikte para kazanma umutlarını anlatmaktadır. Toplamda 450 kişilik bir ekibin yer aldığı bu yarışmada, oyuncular bir üst tura geçebilmek için, ellerinden gelenin en iyisi yapmaya çalışmaktadırlar. Tehlikeli ve zor süreçli oyunların yer aldığı bu dizi, IMDB puanı 8.3 olmaktadır.

All of Us Are Dead

All of Us Are Dead
All of Us Are Dead

İzlenmesi gereken Kore dizileri listemizin bir diğer ismi ise All of Us Are Dead olmaktadır. Dizi son derece aksiyon ve maceranın akıcılığı ile birlikte, ön plana çıkmaktadır. Dizi içerisinde konu olarak okul içerisinde bulaşarak hızlı bir şekilde yayılan salgını konu edinmektedir. Hastalığı kapanlar ve kapmayanlar olarak iki farklı grup yer alıyor. Hastalığı kapmayan kişiler, köşe bucak saklanarak hastalıktan korunmak için tüm gerekli önemleri almaya çalışmaktadırlar. Sağlıklı olarak kalan öğrencilerin hayatta kalma mücadelesini ve okuldan kaçma mücadelelerini konu alan All of Us Are Dead, harika bir dizi deneyimi sunmaktadır. IMDb puanı 7.6 olan bu dizide, gerilim ve korku sıklıkla izleyicileri karşılamaktadır.

Bu yazımızda sizlerle birlikte En İyi Netflix Kore Dizileri | 2022 Güncel Liste” başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Hemen aşağıda yer alan yorum kısmına, konu ile alakalı görüşlerinizi yazmayı ve bizlerle birlikte paylaşmayı unutmayın. Aynı zamanda sizlerin de tavsiye ettiğim farklı Kore dizleri varsa, mutlaka yorum kısmında belirtmekten çekinmeyin.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

Enes Sivri

olmasada olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı