En İyi 15 Su Markası (En Sağlıklı Su Markaları) - Webte İndir!
Sağlık

En İyi 15 Su Markası (En Sağlıklı Su Markaları)

Sağlıklı bir şekilde yiyecek ve içecek tüketmek çok önemlidir. Bu doğrultuda en iyi 15 su markası hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Çeşme suyu içen kişilerin sayısı her geçen gün azalmaktadır.

En İyi 15 Su Markası

Hazır içme suları konusunda herkesin en iyi olduğunu düşündüğü bir marka vardır. Spesifik olarak birkaç marka en iyi su markası olarak bilinmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan su analiz raporlarında ise bu markaları göremezsiniz. Güvenle içebileceğiniz su markaları şu şekildedir;

Buzdağı Su

Buzdağı Su, Sakarya’nın Keremali dağlarından çıkarılmaktadır ve en iyi su markası olarak lanse edilmektedir. Bakanlığın açıkladığı analiz raporlarında son yıllardır ilk üçte bulmaktadır. Bu markayı kolay kolay bulamazsınız. Bu nedenden ötürü gördüğünüz stok yapmayı düşünebilirsiniz.

Fuska Su

Fuska Su da Buzdağı su gibi Sakarya’dan çıkarılır. Sapanca Dağlarının en yük yerlerinden toplanmaktadır. Bu markanın dağıtım ağı çok geniş değildir. Buna rağmen satış rakamları hızlı bir şekilde artmaktadır.

Taşkesti Su

Bolu’nun aynı isimli ilçesinden Taşkesti’den çıkarılan Taşkesti Su, doğal mineralli su fabrikasını alabilen nadir markalar arasındadır. El değmeden doldurulan su, analizlere bakıldığı zaman en iyiler arasındadır.

Javsu

Jandarma Asayiş Vakfını Destekleme A.Ş kuruluşu tarafından kurulan Javsu, kendine özel lezzeti ve berraklığı ile dikkat çekmektedir. Ankara Kızılcahamam ilçesinden çıkarılmaktadır.

Munzur Su

Karlı olan Tunceli Ovacık dağlarından gelen Munzur Su, 1999 yılından beri doğal kaynak suyu dolumu ve satışı ile çalışmaktadır. Deneyenler bu markayı adeta bırakamıyor. Bu markanın da çok geniş dağıtım ve satış ağı yoktur.

Tekir Su

Toros Dağlarında olan Şekerpınarı kaynağından elde edilen su, en iyiler listesinde kendine yer bulmaktadır. El değmeden şişelenmektedir. Az sodyum oranı ile birlikte sodyum tuz diyeti yapanlar için idealdir.

Abant Su

Sağlık Bakanlığının yaptığı analizlerde üst sıralarda bulunan Abant Su, Bolu-Kocaeli şehirlerindeki doğal kaynak suları ile üretilmektedir. Bolu / Abant ve Kocaeli / Gölcük’ten gelen doğal kaynak suları farklı boyutlardaki pet şişelere dolduruluyor.

Kalabak Su

Türkiye’nin ve Eskişehir’in en iyi su markaları arasında olan Kalabak Su, doğal kaynak suyu el değmeden şişeleniyor ve son tüketiciye ulaştırılır. Çevresel etkilerden arındırılan su, sel ve kar suyu gibi durumlardan özenle korunmaktadır.

En iyi filtre kahve markaları hakkında bilgi almak için: En İyi Filtre Kahve Markaları

Erikli Su

Bakanlık ile veri paylaşımında bulunmayan markalardan biri olan Erikli, en çok tercih edilen markalar arasındadır. Erikli markası günümüzde Nestle ile işbirliği yapmaktadır. Hisselerin büyük bir çoğunluğu uluslararası Nestle markasına aittir.

Atlantis Su

Bakanlık tarafından yapılan analizlerde 1.sırada olan Atlantis Su, Kayseri’de dolum yapıyor ve Toros Dağları’ndan gelen suları şişeliyor. Düzenlenen analiz raporlarını internet sitesi üzerinden paylaşan firma, işinin hakkını veriyor.

Hayat Su

Sağlık Bakanlığı’nın en iyiler listesinde olmayan Hayat Su, Müşteri memnuniyetinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. 5 farklı yerden dolum yapan markanın, pH değeri 7.6 ile 8 arasındadır.

Assu

Askale bünyesinde bulunan Assu, doğal mineralli kaynak suyudur. Bakanlık tarafından açıklanan en iyi sular arasındadır. Bolu’nun dağlarından elde edilen su özel dolum tesislerinde şişelenmektedir.

AOÇ Elmacık Su

Hendek bölgesinde bulunan Elmacık Sıradağları’ndan çıkarılan AOÇ Elmacık Su, 7.96’lık pH değeri ile dikkat çekmektedir. Doğal mineralli su yüksek oranda kalsiyum içeriyor. Ozonsuz saf su olma özelliği ve AB standartlarındaki dolum tesisi ile sıklıkla tercih ediliyor.

Pınar Su

Yerli içecekler arasında olan Pınar Su, geniş bir dağıtım ağına sahiptir. Uludağ, Gökçeağaç, Akçaağaç ve Madran olmak üzere dört farklı kaynağı bulunan marka, en çok satılan su markalarından biridir.

Saka Su

Türkiye’nin en değerli suyu sloganı ile satılan Saka Su, 3 sene boyunca üstün lezzet ödülünün sahibi olmuştur. Ancak Sağlık Bakanlığı tarafından bir analizinin yapıldığını söylemek mümkün değil. Saka Su, Çamlıca ve Köyceğiz’de bulunan iki farklı üretim tesisiyle şişeleme yapmaktadır.

Bu yazımızda sizler için en iyi 15 su markası hakkında bilgi verdik. Diliyoruz ki faydalı bir içerik ortaya koyabilmişizdir. Başka bir içerikte görüşmek üzere!

Bu yazımızda siz kıymetli okuyucularımız için en iyi 15 su markası hakkında sizlere bilgi verdik. Umarız sizler için yararlı ve bilgi verici bir içerik olmuştur.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı