Diş Hekimlerinin Bir Numaralı Tercihi Merkez Diş! - Webte İndir
Sağlık

Diş Hekimlerinin Bir Numaralı Tercihi Merkez Diş!

Diş hekimleri, işlerini yerine getirirken birçok alet ve cihaza ihtiyaç duymaktadır. Bu cihazları ve aletleri güvenilir bir şekilde temin etmenin adresi ise tabii ki Merkez Diş oluyor. Siz de güvenilir ödeme yöntemleri ve hızlı teslimat garantisi ile cihaz ve alet ihtiyacınızı gidermek istiyorsanız Merkez Diş sizlere bunu vaat ediyor.

Diş Hekimliğinde En Çok Kullanılan Cihazlar

Diş hekimliği yaparken sık sık kullanılan araçlar aşağıdaki gibidir;

Aeratör: Mine dokusunu kaldırmak için kullanılan döner alettir. Elektrik veya hava ile çalışır. Dakikada 200 bin devir dönebilir. Işıklı çeşitleri olduğu gibi tazyikli su çıkışı da mevcuttur. 

Anguldurva: Diş minesinin altında bulunan kanal daha yumuşak yapıdaki dentin dokusunda aşındırma yapmak ve çürük dokuyu temizlemek amacı ile kullanılmaktadır. Diş temizliği sonrasında dişlerin parlatılmasında kullanılır. 

Piyasamen: Protez uyumlama işleminde kemikten madde kaldırılması gereken gömülü diş ameliyatı gibi bazı operasyonlarda kullanılır. 

Mikro motor: Aeratöre göre daha az motorla dönerken dakikada 20 bin devir yapmaktadır. 

Frezler: Anguldurva ve aeratorun ucuna takılan, dişin ince ayrıntılarına girilmesini yardım eden küçük uçlardır. 

Kavitron: Diş taşı temizliği yaparken kullanılan titreşimli bir cihazdır. Taş kırma makinesi gibi çalışır. 

Hava su spreyi-şırıngası-tabancası: Dişin üstündeki yabancı maddelerin uzaklaşması, dişin yıkanması, kurutulması ve soğutulması için kullanılan alettir. Çürük teşhisi, dolgu yapımı ve dolgu kontrolü gibi işlemlerde kullanılmaktadır. 

Ayna ve sont: Tedavi sürecinde teşhis için görme, yanak ve dili operasyon alanından uzak tutmak için kullandığı alettir. 

Tükürük emici-suction: Ağız açık kaldığında ay da ağız içinde çalışma yapıldığında tükürük bezleri fazla çalışır. Kullanılan aletler dişin yanmasını engellemek için su ile çalışır. Suction aracılığı ile tükürük ve su ağızdan boşaltılır. 

Diş çekimi Aletleri: Dişin kemikten ve diş etinden ayrılması içi tornavida gibi denilen elevatörler kullanılır. Dişin yerinden çıkması için ise davyeler kullanılmaktadır. 

Lazer: Diş beyazlatma, kanal tedavisi, diş eti renklenmesi tedavisi, porselen yüzey aşındırma, biostimülasyon ile terapide ve pek çok işlemde kullanılmaktadır. 

Dolgu Işın Cihazı: Kompozit-diş rengindeki dolguların dişe yapışması ve diş dokusunun sertliğine gelmesi amacı ile led veya halojen ışıklar kullanılmaktadır.  

Ağız İçi Kamera: Ağız içindeki durumu fotoğraflar ile görünmesini sağlamak için kullanılır. 

Rubber Dam: Dolgu ve kanal tedavisi yapımı sürecinde dişin tükürük ve sudan mükemmel bir şekilde izole edilmesi gerekir. Suction ve pamuk rulolar ile izolasyon yetersiz olabilir. Bu nedenden ötürü sadece çalışılan dişi açıkta bırakan bu bariyer kullanılır. 

RVG: Dişin içi, köklerin ve kemiğin durumunu anlamak için röntgen çekilir. RVG, daha az radyasyon ile çekilen röntgen görüntüsünü pc ekranına aktarmaktadır. 

Otoklav: Bu alet, bir saat boyunca 134 derece sıcaklık ve basınç altında aids dahil tüm virüs ve bakterileri yok eder. 

Tüm Markalar İle Zengin Ürün Çeşitliliği

SDI, Dentsply Sirona, Sirona, Kulzer, WSH, Ionux, Dürr Dental, Takuyama Dental, Woodpecker, GZ, Asa Dental, Ultradent, Voco ve Coltene gibi markaların ürünleri ile kliniğinizi dilediğiniz gibi donatabilir ve hastalarınıza kaliteli bir hizmet vererek onları memnun edebilirsiniz.

Merkez Diş İle Bütçe Dostu Bir Alışveriş İmkanı

Merkez Diş ile bütçe dostu bir alışveriş imkanı sizleri bekliyor. Her zaman sizlere kaliteli ürünler sunan ve bu ürünleri avantajlı fiyatlara sunan Merkez Diş, bu doğrultuda çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Siz de güvenilir ödeme yöntemleri ve hızlı teslimat garantisi ile birlikte avantajlı fiyatlara kliniğinizin ihtiyaçlarını gidermek istiyorsanız doğru adrestesiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı