Cep Telefonu Televizyona Nasıl Bağlanır? - Webte İndir
Nasıl Yapılır

Cep Telefonu Televizyona Nasıl Bağlanır?

Cep telefonu televizyona nasıl bağlanır? Ülkemizde bu durum çok da yaygın oalrak kullanılmasa da insanlar tarafında son günlerde yansıtma sorunu yaşadığını görmekteyiz. İnsanların çoğu zaman izlemek ya da okumak istedikleri görüntüleri tv ye yansıtarak daha çok zevlk aldıkları görülmektedir. İnsanlar bu durumun oldukça zor olmasından yakınırlar fakat hiçte zor olmamakla birlikte vereceğimiz işlemlerle kolayca bağlantı sağlayabilrsiniz. Telefonu wifi ile televizyona bağlamak iki cihaz arasında sinyallerin doğru noktaya getirilmesi ile oluşmaktadır. İnsanların akıllı telefon kullanmalarındaki en büyük nedenlerden biri çok fazla işlemi küçük bir alette halletmeleridir.

Ayrıca bkz: Video Birleştirme Nasıl Yapılır

Cep telefonu televizyona nasıl bağlanır? sorusunun cevabı olarak kullanıcılar wifi ile bağlantı kurabilir fakat televizyon akıllı değilse bunu nasıl yapabilirler onu anlatacağız. Bunun dışında USB kullanarak bunu sağllayan mini aktarıcılar da bulunmaktadır fakat bunun için bu kadar zahmete gerek kalmaz. Kullanıcılarında çok kullandığı wifi ağından tv ye bağlanma artık oldukça kolay diyebilriz. Televizyonun akıllı olmasına gerek kalmadan bunu yapmak mümkün demiştik peki bu nasıl olur, daha çok yarı akıllı olarak geçen tv lerde, telefonlarınızda yer alan uygulamalar ile bunu sağlayabilirsiniz. Peki bunları nasıl yaparsınız hepsi yazımızın devamında.

Cep Telefonu Televizyona Nasıl Bağlanır

Cep Telefonunu Televizyona Bağlama Yöntemi

Yukarda da bahsettiğimiz üzere insanların en çok kullandığı ve oldukça kolay bir yöntem olan wifi üzerinden televizyona bağlanma anlattığımız da oldukça basit bir yapıda olduğunu farkedeceksiniz. Günümüzde akıllı olmayan telefonlardan zaten bu işlemi gerçekleştiremezsiniz fakat android ya da Apple bir cihaza sahip olun markası modeli farketmez wifi yoluyla kolayca bağlantı kurabilirsiniz. Bunun yanında televizyojun wifi özelliği bulunması gerekir aslında şuanki çoğu LED TV de bu özellik yer alırken tabii ki olmayan tv lerde var. Wifi ile bağlanma her iki cihazda da var olurda o zaman işlem yapılabilir. Cep telefonu TV ye bağlamak çok mu zor veya nasıl yapılır gelin anlatalım.

Ayrıca bkz: Video Birleştirme Nasıl Yapılır

  • İlk olarak yapacağınız işlem telefonu ve televizyonu açıp aynı wifi ağına bağlattırmanız gerekiyor. Eğer önceden bağlıysa bunu tekrar yapmanıza gerek yok.
  • Daha sonra televizyonunuzun ekranlar tuşu vardır kumandanın üstünde onu bulun.
  • Bu menüyü açtıktan sonra karşınıza çıkacak olan “Screen Mirroring” seçeneğine tıklayıp telefonunuzdan ayarlamaları yapın.
  • Cep telefonundan ise ekran yayınlama tuşu genellikle yukarıda bulunan bildirimleri genişlet tuşuna basarak görebilirsiniz.
  • Her iki cihazın da bağlantı kurabilmesi için birbiriyle eşleşmesi yani tanıması gerekir bunun için ayarlar kısmında yer alan ekran görüntülemeyi etkinleştir seçeneğini aktif etmeniz gerekir.
  • Ekran görüntüleme özelliği aktif hale geldikten geldiğimiz ekrana geri dönüp çevrede eşleşebileceği cihaz taraması yapar. Yapılan taramada televizszyonunuz ve telefonunuz eşleşecek ve bağlantıyı kuracaktır. Ayrıca samsung telefonu televizyona bağamaya buradan bakabilirsiniz.

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı