Android Telefonlarda Pil Ömrü Nasıl Uzatılır? - Webte İndir
Genel

Android Telefonlarda Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Android telefonlarda pil ömrü nasıl uzatılır? Bugünün şartlarında cevaplanması gereken en önemli sorulardan birsi bu. Akıllı telefonların hayatımıza girdiğinden beri en büyük problemlerimizden biri, şarj sorunu. Günümüzde adeta hayatımızın bir parçası haline gelen telefonlarımızın batarya problemleri, fazlasıyla can sıkıcı olabiliyor. Ancak Android telefonlarda pil ömrünü uzatmak artık mümkün. Webte İndir olarak, sizler için Android telefonlar için pil ömrünü uzatan 5 mükemmel uygulamayı sizler için derledik. Bu uygulamaları kullanarak siz de telefonunuzla dilediğiniz gibi, gönül rahatlığıyla vakit geçirebilirsiniz. 

Akıllı telefonlar günlük yaşamda birçok sorunumuza çözüm oluyor. Mailleri göndermekten tutun, fotoğraf çekmeye, canımızın sıkıldığı anlarda bir oyunla günü neşelendirmeye ve tabi en önemlisi iletişim kurmaya kadar her anımızda bizim yanımızda. Ancak kullanıcıların çoğu, ne yazık ki aynı dertten muzdarip. %100 şarj etmemize rağmen bir anda biten pil, bizi gün içinde yarı yolda bırakabiliyor. O an “ah nerede eski telefonlar” dediğinizi biliyoruz. Telaş etmeyin. Aşağıdaki uygulamaları kullanarak siz de Android telefonlarda pil ömrü uzatma için çözüm yolları bulacaksınız. 

Android Telefonlarda Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Android Telefonlarda Pil Ömrü Uzatmak İçin Yapmanız Gerekenler 

Önceliklle kolay birkaç adımla, batarya opitmizasyonu sağlamakta fayda var. Takip etmeniz gereken adımlar ise şu şekilde;

  • Telefonunuzun hafızasında gereksiz yer kaplayan, kullanmadığınız tüm uygulamaları kaldırarak işe başlayın. 
  • Telefonun ekran parlaklığını, görüşünüze engel olmayacak şekilde optimize edin. 
  • Kullanmadığınız anlarda Bluetooth, Hücresel Veri ve Wi-Fi özelliklerini kapalı tutmaya özen gösterin.
  • Mümkün olduğu kadar Hücresel Veri kullanımı yerine Wi-Fi kullanmayı tercih edin. 
  • Titreşimlerin, zil sesinden daha çok şarj harcadığını biliyor muydunuz? Daha uzun bir pil ömrü için titreşimleri kapatın. 
  • Hareketli ve canlı duvar kağıtları, bataryanızın en büyük düşmanı. Bu tarz içerikleri kullanmakta mümkün mertebe kaçının. 
  • Birçok uygulamanın yeni çıkan sürümü, bir önceki sürümüne göre daha az pil harcama özelliğine sahiptir. Bu nedenle siz de uygulamalarınızı güncel tutun. Bunu otomatik olarak değil, manuel olarak yapmanızı öneririz. 
  • Kullandığınız telefonun orjinal bataryasını ve şarj aletini kullanmaya dikkat edin. 
  • Pilinizin bitmesini istemediğiniz durumlarda oyun oynamamaya özen gösterin. 
  • Arkada çalışmaya devam eden uygulamaları sık sık takip edin. Gereksiz uygulamaların tümünü kapatın. 

Telefonunuzun ayarlar kısmından hangi uygulamanın, şarjınızı ne kadar harcadığını görebilirsiniz. Bazı uygulamalar, siz kullanmasanız da arka planda çalışmaya devam edecektir. Bu uygulamaları tespit edin ve gereksiz gördüklerinizi kaldırın. İşte aslında yapmanız gerekenler bu kadar basit.

Android Telefonlarda Pil Ömrünü Uzatan Uygulama Önerileri 

Android işletim sistemli akıllı telefonun, pil ömrünü uzatmak için kullanabileceğiniz programlar şunlar; 

DU Battery
DU Battery

DU Battery 

Du Battery uygulaması, akıllı telefonunuz için kullanışlı bir optimizasyon imkanı sağlıyor. Uygulama piliniz biterken, uygulamaların harcadığı güç miktarını otomatik olarak ayarlıyor. Program üzerinden tüm ayrıntıları takip etmenize de olanak tanıyor. Ayrıca güç tüketimi ile ilgili tüm sorunları da gideriyor.

DU Battery uygulamasını indirmek için tıklayın. 

Battery Doctor 
Battery Doctor

Battery Doctor 

Uygulama adından da anlaşılacağı gibi tam bir batarya doktoru. Battery Doctor uygulaması, Android telefonlarda pil tasarrufu yapılmasını sağlayan ücretsiz uygulamalardan bir diğeri. Programın otomatik tanımlama ve planlama özelliklerinden yararlanarak bataryadan tasarruf edebilirsiniz. Battery Doctor uygulaması sayesinde pil izleme, enerji ve güç tasarruf özelliklerinden kolaylıkla yararlanabilirsiniz. 

Battery Doctor uygulamasını indirmek için tıklayın. 

Kaspersky Battery Life: Saver & Booster
Kaspersky Battery Life: Saver & Booster

Kaspersky Battery Life: Saver & Booster

Teknoloji tutkunlarının en çok tercih ettiği firmalar arasında yer alana Kaspersky’n Android cihazlar için geliştirdiği program sayesinde siz de pil tasarrufu yapabilirsiniz. Kaspersky Battery Saver, beş farklı güç tüketim profili sayesinde, kullanıcılarına farklı alternatif imkanları da tanımakta.

Kaspersky Battery Saver uygulamasını indirmek için tıklayın. 

AccuBattery 
AccuBattery

AccuBattery 

AccuBattery uygulaması ücretli ve ücretsiz sürümleri ile karşımıza çıkmakta. Uygulama pil ömrünü uzatırken, şarj kullanımını da otomatik olarak takip etmekte. Şarjınız azaldığında sizi otomatik alarmı ile uyaran AccuBattery, aynı zamanda batarya aşınması uyarısı özelliği ile de kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamakta.

AccuBattery uygulamasını indirmek için tıklayın. 

GSam Battery Monitor 
GSam Battery Monitor

GSam Battery Monitor 

Gsam Battery Monito

r, pil optimizasyonu için telefonda bulunan tüm uygulamaları kolaylıkla tanımlamakta. Uygulama ayrıca pil kullanımı ile ilgili tüm ayrıntıları kullanıcılar ile otomatik olarak paylaşmakta. Batarya problemi yaşayan pek çok kullanıcının tercih ettiği GSam Battery Monitor uygulaması, tercih edilebilecek Android pil ömrü uzatma programları arasında yer almakta. 

GSam Battery Monitor uygulamasını indirmek için tıklayın. 

>>Diğer yazılarımızı okumak için tıklayın. 

Webteindir

7 Senedir teknolojinin içinde olan araştırmayı ve öğrenmeyi prensip haline getirmiş, profeyonel seo yazarlığı yapan bir WebMaster.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı